SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 3514246
*
nr 351 4246
Tekök
pläter, England
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 23:03:35
1
500 kr
4/3 22:30:06
2
350 kr
7/3 09:29:37
3
500 kr
7/3 09:34:25
3
700 kr
7/3 11:42:59
4
600 kr
7/3 14:01:51
1
ledande budet*
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Tekök
nr 351 4246
Tekök
pläter, England
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 23:03:35 | 1 | 500 kr |
4/3 22:30:06 | 2 | 350 kr |
7/3 09:29:37 | 3 | 500 kr |
7/3 09:34:25 | 3 | 700 kr |
7/3 11:42:59 | 4 | 600 kr |
7/3 14:01:51 | 1 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41